niedziela, 4 października 2015

Liebster Awards

Hej, skarby! :*
Jak widzicie to nie rozdział, ale drobna niespodzianka (przynajmniej dla nas ^^). Otóż nasza kochana Karmeleeq z http://kiedy-gram-znika-caly-swiat.blogspot.com/  nominowała nas do Liebster Awards *u* Bardzo, bardzo dziękujemy za nominację, zupełnie się tego nie spodziewałyśmy.
Nie przedłużając oto pytania i odpowiedzi:

1. Co sądzisz o samobójcach? Są dla Ciebie głupcami, czy może podziwiasz ich odwagę?
Weronika: Według mnie są głupcami, mówię to bez krępacji. Możecie mnie wyzywać, no dobra, ale uważam, że są idiotami. Boją się stawić czoła problemom, wolą wybrać "prostszą" drogę - zabić się. Czy to nie brzmi banalnie i jakże żałośnie? Takie osoby nie zasługują na życie jak widać, są na nie zbyt słabe i nie umieją sobie w nim poradzić lub chociaż poprosić o pomoc.

Ada: Cóż serio trudne pytanie zadałaś. Prawdę mówiąc uważam ich za głupców, ale jednocześnie podziwiam ich za takie posunięcie. Wiem, że to jest pogmatwane, ale tacy ludzie nie mają podpory, kogoś, kto może im pomóc, (ale to też nie jest powód by posuwać się do takich czynów) chyba, że mają i z tego nie korzystają, to na prawdę wtedy można mówić, że są idiotami. Gdyż marnują dar jakim jest życie. Więc chyba dojdę do takich wniosków, że samobójcy, są ludźmi chorymi, którzy są tchórzami i jednocześnie niewdzięcznikami.

2. Czy uważasz, że oczy są odzwierciedleniem duszy?
 W: Tak, tak mi się wydaje. Kiedy mina czy mowa ciała nie wyraża zupełnie nic, oczy ukazują wszystko co skrywamy w sobie.

A: Oczywiście, że tak. Czy są zdrajcami nas wszystkich. Można dojrzeć w nich człowieka, ukrytego pod maską fałszu.

3. Wolisz morze czy góry? 
W: Zdecydowanie wolę morze. Czuję się niesamowicie mogąc patrzeć na pieniące się fale i słyszeć ich szum, to wspaniałe uczucie. To wydaje się tak proste, normalne, a jednak niezwykłe. 

A: Cóż, biorąc pod uwagę to, że jestem alergiczką oraz, że jod mi służy to wolę morze, ale też ma to i inne strony. Spacery o zachodzie słońca na plaży, wzburzona woda, to po prostu mnie uspokaja i wtedy mogę się całkowicie wyciszyć i pomyśleć.

4. W przyszłości chciałabyś/chciałbyś mieć córeczkę czy synka?
W: Chciałabym trójkę dzieci, nie ważne czy synka czy córkę, kochałabym wszystkie tak samo *-* Chciałabym jednak, żeby to nie byli sami chłopcy :)

A: Ja natomiast chciałabym mieć bliźniaki, najlepiej chłopca i dziewczynkę *,* Nawet mam już wybrane imiona (tak wiem to dziwne ale shh xD) Lecz wiem, że takie coś się nie stanie. I o ile będę miała dzieci w przyszłości, nie ważne jaką będą miały płeć, ważne, żeby były zdrowe.

5. Lubisz czytać? Jeśli tak podał/podałabyś tytuły ulubionej książki? Ewentualnie paru.
W: Uwielbiam czytać i zaraziła mnie tym Addie ^^ Póki co niewiele książek przeczytałam, ale mam zamiar. Cóż, moja ulubiona to Tam Gdzie Spadają Anioły i Gwiazd Naszych Wina.

A: O dziewczyno, kocham czytać książki! Papierowe oczywiście, ich zapach, wygląd dźwięk przewracającej się kartki to jest coś mojego *,* A co do ulubionych,  to chyba nie dam rady wybrać jednej, bo czy matka potrafiłaby wybrać jedno dziecko z pośród wszystkich. Chyba nie, ale bezwarunkowo zakochałam się w seriach "Dary Anioła" , "Wodospady Cienia' oraz "Niezgodna" wszystkie te trzy wzbudzają we mnie tyle emocji i wypłakałam przy nich hektolitry łez.

6. Co sądzisz o młodych osobach, które piją, palą ,,dla szpanu''?
W: Są żałosne i niedojrzałe. Myślą, że jak będą samych siebie truć to wszyscy wokół będą ich respektować. No dobrze, to nie mój problem, niech robią co chcą, ich życie - ich wybór, ale nienawidzę jeśli ktoś na kim mi zależy to robi. Prawda, to także jego/jej życie i wybór, ale to aż krzywdzi w pewien sposób mnie. 

A: Niestety, ale znam takie osoby i otaczałam się w ich towarzystwie jeszcze jak byłam w gimnazjum, oczywiście nie byłam taka głupia. Uważam, że takim czymś pragnął zwrócić na siebie uwagę rówieśników

7. Wolisz herbatkę czy kakao? 
W: Herbatę ^^

A: Kakałko *,*

8. Lubisz deszcz?
W: Uwielbiam patrzeć jak pada, uwielbiam słyszeć obijające się o parapet krople, uwielbiam spacerować przy deszczu. Tak, kocham deszcz.

A: Uwielbiam deszcz, nie wiem co takiego w sobie ma, chyba mam słabość do niego ponieważ jestem romantyczką? Hmm tak ^^

9. Wolisz być w towarzystwie czy może jesteś typem samotnika? 
W: To zależy od humoru. Czasami chcę być sama, przemyśleć pewne sprawy na spokojnie lub po prostu zamknąć się w pokoju i słuchać muzyki czy pisać, całkiem odciąć się od świata. Zaś drugiego dnia chcę otoczyć się jak największą ilością osób, które kocham / lubię i być z nimi cały dzień. Na prawdę, mój humor zmienia się z dnia na dzień, a czasem z minuty na minutę.

A: To zależy od humoru, jeśli jestem pośród ludzi wolę się otaczać gronem przyjaciół z którymi zawsze mogę pożartować, pośmiać się, poodwalać jakieś głupoty, ale jak przychodzi weekend, czasami nawet im nie odpisuję, gdyż chcę pobyć sama, albo spędzić go ze wspaniałą współautorką tego bloga. *,*

10. Leciałeś/aś kiedyś samolotem? Jeśli nie, czy chciałbyś/chciałabyś polecieć?

W: Nie leciałam, ale chciałabym polecieć, choć przyznaję - boję się. Ale w życiu trzeba próbować nowych rzeczy :)

A: Tak, leciałam, było to chyba w 5 klasie podstawówki i lecieliśmy wtedy na wymianę do Francji *,* Bałam się, okropnie, zwłaszcza, że miesiąc wcześniej była ta katastrofa smoleńska ;c, na szczęście nic nam się nie stało, jak widać xD

11. Jaki kraj najbardziej chciałabyś/ałbyś zwiedzić? Dlaczego?
W: Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Uwielbiam Bułgarię, jest dla mnie prawie jak druga ojczyzna, są tam piękne miejsca, w kilku byłam i chcę zobaczyć więcej. A poza Bułgarią to Anglię, ponieważ to taki... Kurcze, nie wiem jak ją opisać. Taka wyrafinowana(?) i wydaje mi się po prostu magiczna, zwłaszcza w niej Londyn *-*

A: Kocham dwa kraje. Anglię (w której miałam już okazję być, ale wróciłabym tam bez zastanowienia) oraz USA (najbardziej Nowy Jork). Więc te dwa kraje zwiedzałabym cały czas, moje serce od zawsze do nich należało, mam do nich sentyment, poprzez architekturę oraz umiejscowienie w nich moich ulubionych serii książkowych.
Blogi, które nominujemy:Nasze pytania:

1. Jeśli miałabyś/ałbyś taką możliwość, by przenieść się w czasie o 10 lat, skorzystałabyś z tego? Jeśli tak/nie, dlaczego?
2. Co sądzisz o telepatii między ludzkiej? Według ciebie - istnieje?
3. Blog/książka, którą mogłabyś/ałbyś czytać godzinami i wcale by Ci się nie znudził?
4. Czy kilometry mają znaczenie w przyjaźni?
5. Wygrałaś/eś duże pieniądze w loterii, co z nimi zrobisz?
6. Potrafisz kreować sny świadome?
7. Masz kogoś komu możesz bezgranicznie zaufać? Kim jest dla ciebie ta osoba?
8. Poprzez jakie rzeczy najczęściej wyrażasz siebie?
9. Jak widzisz swoją przyszłość za 10 lat?
10. Wiążesz jakkolwiek swoją przyszłość z pisaniem?
11. Co najbardziej denerwuje cię w ludziach i co najbardziej w nich cenisz?

To wszystko! Jeszcze raz dziękujemy za nominację ^^ Do zobaczenia w rozdziale, trzymajcie się! :*
A&W.

3 komentarze:

 1. Dziękuję za nominację ♥

  Hyhyhy przeczytałam wszystkie odpowiedzi, Adzia :3 Będę Twoim cichym stalkerem *-* No dobra, z racji tego, że już się wygadałam, to będę po prostu stalkerem.

  Koooocham <3
  N.x
  http://harrykochakotki.blogspot.com/
  i (new)
  http://wybrana-ff.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń